Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Walne Zgromadzenie Delegatów Związku Strzeleckiego "Strzelec" 2016

W sobotę 30 kwietnia odbyło się w Warszawie Walne Zgromadzenie Delegatów Związku Strzeleckiego "Strzelec". 

 

Po wstępnych formalnościach, doroczne sprawozdanie złożył Komendant Główny Związku, bryg. Krzysztof Wojewódzki tudzież Szef Sztabu Związku, płk Paweł Baca. Obaj panowie przedstawili obecną sytuację "Strzelca" w zmieniających się warunkach polityczno-militarnych Polski. Szczególnym zainteresowaniem zebranych kilkudziesięciu delegatów z całego Kraju cieszyły się informacje związane z bieżącą współpracą z Ministerstwem Obrony Narodowej RP oraz planami utworzenia Obrony Terytorialnej Kraju. Delegaci wysłuchali także informacji związanych z udziałem Strzelców w nadchodzących manewrach NATO pod kryptonimem "Anakonda 2016".
Z kolei najwięcej kontrowersji wzbudziły plany zmiany elementów umundurowania i poszczególnych oznaczeń. Większość zebranych zgodna była, iż część z nich pozostawia wiele do życzenia.
W tajnym głosowaniu, zarówno Komendant Główny, jak i cała Komenda Główna uzyskali stuprocentowe poparcie. Pojawił się jedynie wniosek o odwołanie dotychczasowego szefa Biura Informacji i Promocji. Zdaniem wielu, praca Szefa Wydziału w sposób niedoskonały promuje Związek.
kpt. ZS Piotr Korycki

 

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015