Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 2016

72 lat temu, wyczuwa się już te napięcie, młodzi ludzie, nie zawsze zdający sobie sprawę z ryzyka jakie niesie ze sobą walka,rwą się by pomścić 5 lat krzywd, mordów, życia w wiecznym strachu i poniżeniu.

Chcą godnie żyć, ale w wypadku wielu z nich znaczy to godnie umrzeć. Ale nie na kolanach, nie za kratami Pawiaka czy w lasach Palmirskich, tylko z bronią w ręku, z podniesioną głową i biało-czerwoną opaską na ramieniu.

Czekają na rozkaz, który jest już wydany, jednak to nie dziś, jeszcze nie teraz...

 

Pamiętamy.

 

JS 1405

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015