Strzelcy wielkopolscy na pogrzebie Admirała Unruga

Wydarzenia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

pogrzeb Admirała Unruga (31)Deugiego października 2018r. zakończyły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe bohaterskiego dowódcy Obrony Wybrzeża 1939 roku. Główne uroczystości pogrzebowe adm. Józefa Unruga i jego żony Zofii rozpoczęły się 2 października od Mszy św. w kościele garnizonowym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni-Oksywiu. W Eucharystii, której przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, uczestniczyli członkowie rodziny admirała oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych m.in. Prezydent Rzeczypoispolitej, Andrzej Duda, Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, Jarosław Sellin, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, senator Anna Anders.
W uroczystościach uiczestniczyła także reprezentacja naszego Związku, strzelcy z obwodu wielkopolskiego. Osobna fotorelacja w naszej galerii.