Lipiec 31 2014 17:31:51
Nawigacja
· STRONA GŁÓWNA
· Władze Naczelene
· Historia Strzelca
· Strzelec dzisiaj
· Do ściągnięcia
· FILMIKI
· Materiały
· FAQ
· Forum
· Linki
· Informacje bieżące
· Nasze zdjęcia
· Szukaj
· Kontakt
· Regulamin Serwisu
Ostatnie artykuły
· Protokół nr SSH/2?04/11
· Komunikat SSH 1/2011
· Świąteczne życzenia ...
· Rozkaz nr 11/2010
· Rozkaz nr 10/2010
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 524
· Najnowszy użytkownik: Martinsa
facebook

Newsletter
Powitanie
Witamy na oficjalnym portalu Związku Strzeleckiego "Strzelec"
Organizacji proobronnej o stuletniej tradycji krzewienia wartości patriotycznych, powstałej z inicjatywy Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Organizacji, która swym działaniem kultywuje ideały braterstwa, posłuszeństwa i męstwa w duchu miłości do Ojczyzny.
Dobro i pomyślność niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej jest pierwszy i najwyższym prawem strzeleckim
Odbudujmy Armię Krajową!Akcja społeczna "Odbudujmy Armię Krajową" została zainicjowana 1 sierpnia 2010 r. przez grupę osób wywodzących się z Ruchu Strzeleckiego i to właśnie te osoby postanowiły uruchomić projekt "ObronaNarodowa.pl - Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej", którego główną misją jest doprowadzenie do stworzenia powszechnej Obrony Terytorialnej jako elementu składowego systemu obronnego państwa.
Przesłaniem dla naszej misji są słowa inicjatorów odbudowy polskiej Obrony Terytorialnej prof. Józefa Marczaka i prof. Ryszarda Jakubczaka:
"Dla osiągnięcia przez Polskę strategicznej przewagi obrony, zapewniającej wiarygodne i skuteczne odstraszanie, ochronę i obronę Polski oraz realizację zadań obrony wspólnej NATO niezbędna jest dwukomponentowa struktura sił zbrojnych, składająca się z elitarnych i mobilnych wojsk operacyjnych oraz powszechnej obrony terytorialnej. ([w:] Bezpieczeństwo narodowe Polski w XXI wieku, praca pod red. R. Jakubczaka, J Flisa, Warszawa 2006, str. 293). Obrona Terytorialna w wypadku Polski to dziedzina decydująca o bycie oraz przyszłości narodu polskiego i jego państwa. (cyt. za R. Jakubczak, Obrona Terytorialna III RP, str. 33)."

"Odbudowa Armii Krajowej" to utworzenie powszechnego, terytorialnego i obywatelskiego komponentu struktur obronnych Rzeczpospolitej Polskiej, którego powiązanie z miejscowym społeczeństwem w sposób decydujący wpływa na skuteczność jego działania.

3 maja członkowie ruchu Obrona Narodowa.pl - byli i obecni żołnierze, policjanci, cywile - rozpoczną kampanię promującą ideę obrony terytorialnej. W akcji uczestniczą także członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec", organizacji harcerskich, Towarzystwa Sportowego "Sokół" czy Stowarzyszenia Fideles et Instructi Armis.Materiały o akcji
Petycja

Podpisz petycję

Koncepcja akcji

Kampania
Prasa o akcji

Artykuł RP Odbudujmy Armie Krajowa

Artykuł RP Ochotnicza Armia Obywateli

79. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego
W dniu 12 maja 2014 r. przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 79. rocznicy śmierci Marszałka.
Organizatorem uroczystości był Zarząd Główny Związku Piłsudczyków przy wsparciu Związku Strzeleckiego "Strzelec".
W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele: Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutu Pamięci Narodowej, organizacji kombatanckich oraz szkół noszących imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas uroczystości odbyła się ceremonia złożenia przyrzeczenia strzeleckiego przez członków Związku Strzeleckiego rStrzelec" z JS 1412 Wołomin oraz kandydatów z Drużyny AON.

Wojskową asystę honorową podczas uroczystości wystawiło Dowództwo Garnizonu Warszawa.

Serdecznie gratulujemy!

Artykuł Wojska Polskiego
Zabezpieczenie Spotkania Młodych na Polach Lednickich
Zabezpieczenie Spotkania Młodych na Polach Lednickich!

W latach ubiegłych grupa strzelców z Jednostek w Poznaniu i Luboniu jechała z tygodniowym wyprzedzeniem, pracując na Polu, by dopiąć wszystko na ostatni guzik, zdążyć z czasem i
zakończyć przygotowania. W czasie przygotowań jesteśmy jedną z grup która otrzymuję swoje zadanie i sumiennie je wykonuje.

Termin: 31.05 - 06.06

Drugą funkcję, którą Z.S.Strzelec pełni jest ochrona. Kilku osobowe patrole od rana do nocy (ok godz. 04:00) reagują na zakłócenia porządku i spokoju w czasie Spotkania, pozwalając pielgrzymom na godne przeżycie nabożeństw

Termin: 07.06 - 08.06

Kilka informacji praktycznych:

Służbę zaczynamy w sobotę w godzinach porannych. Zakończenie służby około godz. 4.00 w momencie opuszczenia przez uczestników Pól
Lednickich. Istnieję możliwość wcześniejszego zakończenia służby (przed przejściem przez rybę około 24.00) Proszę to zgłosić dowódcy Strzeleckiej Służby Lednickiej.
Na miejscu zostanie przeprowadzone krótkie szkolenie, podczas którego dowiecie się o swoich uprawnieniach i obowiązkach.
PAMIĘTAJCIE TO JEST SŁUŻBA !!! JESTEŚMY PO TO, ABY POMAGAĆ UCZESTNIKOM !!!
Nie zabierajcie ze sobą żadnej broni !!!


Organizator zapewnia:
-sanitariat
-wyżywienie i napoje
-opieka medyczna
-ubezpieczenie
-nocleg w sali (zbiorowy)Wyposażenie potrzebne na spotkanie:
- mundur wz.93
- nakrycie głowy (beret, kapelusz, patrolówka)
- śpiwór
- karimata lub materac
- uranie cywilne (mundur jest obowiązkowy tylko w sobotę
- przybory do mycia (dostępne są prysznice)
- ciepłe ubranie,
- płaszcz przeciwdeszczowy,
- notes, długopis, latarkę,
- dowód osobisty,
- lekarstwa, jeżeli jakieś używacie.


Wszelkie pytania proszę kierować do strzelca Marcina Żurka:
strzelec.media@gmail.com
tel. 883 703 031

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
W Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja strzelcy Związku Strzeleckiego "Strzelec" JS 1412 Wołomin wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych. W kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Podczas mszy, w pierwszą rocznicę przekazania JS 1412 sztandaru zlikwidowanego Koła Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Wołominie, Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Pan Mjr Władysław Mróz dokonał aktu nadania jednostce strzeleckiej z Wołomina patrona: "Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych". W ten sposób wołomińscy strzelcy stali się spadkobiercami tradycji oręża Żołnierzy Wyklętych, lecz Niezłomnych. Po mszy, podczas uroczystości miejskich pod Pomnikiem "Bohaterom Ojczyzny 1920 r." na Skwerze Marszałka Józefa Piłsudskiego czternastu strzelców młodego rocznika złożyło strzelecką przysięgę. Przysięgę odebrał w imieniu Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego "Strzelec" Pana Brygadiera Krzysztofa Wojewódzkiego Dowódca JS 1412 i kapelan "Strzelca" ksiądz kapitan Grzegorz Idzik.
Walne Zebranie Delegatów
Dnia 01.05.2014 o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu dzielnicy Białołęka odbyło się Walne Zebranie Delegatów. Podczas zebrania Delegaci zaakceptowali 5 nowych uchwał, gdzie najważniejszymi były:
- Powołanie nowego składu Strzeleckiego Sądu Honorowego oraz,
- Powołanie nowych członków Naczelnej Rady Strzeleckiej.

W skład nowego Strzeleckiego Sądu Honorowego wchodzą:

- BRYGADIER Józefa Życińska,
- STARSZY INSPEKTOR Adam Słomka,
- KAPITAN ZS Kuciński Marek,
- CHORĄŻY Jastrzębski Ireneusz


Natomiast nowymi członkami Naczelnej Rady Strzeleckiej zostali:

- PODPORUCZNIK Michał Malinowski,
- PODPORUCZNIK Jacek Bilski,
- PODPORUCZNIK Wacław Borowy,
- STRZELEC Marcin Żurek,
Operacja dla Dominika


Dominik Jakubiak ma 20 lat, urodził się w 32 tygodniu ciąży. Gdy skończył rok zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce - niedowład spastyczny czterokończynowy. Razem ze swoją mamą bardzo dużo czasu poświęca na ćwiczenia i rehabilitację. Mimo wysiłków chodzi pociągając nogami przy pomocy drugiej osoby, ma problemy z samodzielnym siedzeniem, nie potrafi robić wielu rzeczy, które bez problemu wykonują jego zdrowi rówieśnicy. Utrudnia mu to narastająca z wiekiem spastyka - napięcie mięśni.
Szansą na poprawę stanu zdrowia jest operacja w USA, po której spastyczność zostanie na stałe usunięta, co bardzo ułatwi Dominikowi poruszanie się o własnych siłach, oraz poprawi w dużym stopniu jego komfort życia. Jest ona jego ostatnią nadzieją na poprawę stanu zdrowia.

Koszt operacji to 200 tys zł. Pani Danusia - mama Dominika od dwóch lat pozyskuje pieniądze na ten cel do tej pory udało jej się uzbierać 140 tys. zł. Czas leci a stan zdrowia Dominika ciągle się pogarsza. Mimo to Chłopak ma w sobie wiele optymizmu i wierzy, że do połowy lipca uda się zebrać brakujące 60 tys. zł, i że operacja wyznaczona na sierpień 2014 dojdzie do skutku.

Jako, że Dominik jest podopiecznym Fundacji Ogród Marzeń postanowiliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy by pomóc Pani Danusi uzbierać brakującą kwotę. Liczymy na to że uda się to dzięki WASZEJ POMOCY. Prosimy to, żebyście poinformowali jak największą ilość ludzi o naszej akcji.

To jest konto Dominika, na które można wpłacać pieniądze na operację:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem:
1618 - Jakubiak Dominik - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Bardzo prosimy o pomoc i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynią się do zebrania brakującej kwoty!

Życzenia Wielkanocne


Drodzy Strzelcy,
w roku setnej rocznicy Marszu ku niepodległości,
gdy żołnierze Pierwszej Kompanii Kadrowej szli
czynem wojennym budzić Polskę do zmartwychwstania,
najserdeczniej życzę Wam i Waszym Bliskim niezłomnej
wiary w zwycięstwo dobra na złem w nas samych i Ojczyźnie naszej
oraz obfitych łask Zmartwychwstałego Chrystusa
i wesołego Alleluja!

ks. kpt. Grzegorz Idzik
kapelan Związku Strzeleckiego "Strzelec"


Wielkanoc A.D. 2014

Piknik Militarny AON

Wielki Piknik Militarny AON29 marca 2014 r. odbył się Wielki Piknik Militarny połączony z dniem otwartym na terenie Akademii Obrony Narodowej. Do namiotu Drużyny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Akademii Obrony Narodowej dowodzonej przez sierż ZS Mateusz Józwiaka oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów AON dołączyła, dzięki uprzejmości sierż ZS Daniela Pieczychlebka i st. strz Piotra Grybosia 12-osobowa drużyna z JS1408 im. 30 Pułku Strzelców Kaniowskich, dzięki czemu zaprezentowaliśmy wspólne stoisko.

Podczas wydarzenia opowiadaliśmy zainteresowanym o uczelni, prezentowaliśmy umundurowanie i wyposażenie strzelca jak również żołnierza Wojska Polskiego. Nasz wspólny punkt cieszył się dużym zainteresowaniem klas mundurowych oraz absolwentów tejże uczelni i jej poprzedniczek. Najmłodsi tradycyjnie z wielką ochotą przymierzali i pozowali do zdjęć z bronią. Podczas imprezy zdążyliśmy zaprzyjaźnić się z organizacjami kombatanckimi, grupami rekonstruktorów, reprezentantami Żandarmerii Wojskowej oraz innych służb mundurowych. Zabawę zakończyliśmy po godz. 15. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i spędzenie wspólnie z nami sobotniego dnia.

Sierż ZS Mateusz Józwiak
Szkolenie Paramedyczne ZS Strzelec 03.2014

Szkolenie Paramedyczne Z.S. "Strzelec" 03.2014


W dniach 14-16.03.2013r w Łomiankach odbyło się teoretyczne i praktyczne szkolenie medyczne z ćwiczeniami pozoracji (w nocy z soboty na niedzielę) organizowane przez Szefa szkolenia Związku Strzeleckiego "Strzelec" - starszego inspektora Roberta Edelwajna oraz strzelców -instruktorów z Plutonu I dowodzonego przez ppor Michała Malinowskiego dla wszystkich Strzelców ze Związku Strzeleckiego "Strzelec". Gościnnie udział wzięli strzelcy z zaprzyjaźnionej organizacji OSW, uczniowie klasy mundurowej LO 72 im. Jakuba Jasińskiego. Ppor Michał Malinowski pełnił funkcję oficera dyżurnego dbając o porządek na weekendowym szkoleniu wystawiając służbę dyżurną i organizacyjną.
Rozkaz nr 5/2014
Informacje Władz Naczelnych
ROZKAZ ORGANIZACYJNY NR 5/2014
z dnia 19.02.2014 roku

PKT 1. SŁUŻBY
Brygadier Krzysztof Wojewódzki; tel. 0-601348402 lub 0-693080851, dostępny codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel, w godzinach 14.00-20.00; email.:
architekt@hot.plstarszy inspektor Paweł Baca Tel. 504620805 dostępny codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel w godzinach 9.00- 20.00 email pawel.baca@wp.eu, skype bacapawel.


PKT3 ORGANIZACYJNY


a) Odszedł na wieczną wartę ks. Infułat bryg ZS Józef Wójcik . Pogrzeb odbędzie się w dniu 22.02.2014 roku w kościele parafialnym w Suchedniowie o godz. 12.00 Proszę o przynajmniej obecność strzelców z obwodu świętokrzyskiego

b) Łączymy się w bólu z walczącymi o wolność, demokrację oraz europejską Ukrainę niezależną od Rosji obywatelami tego państwa.
Strzelców proszę o udzielenie pomocy zwłaszcza humanitarnej czy medycznej obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej


SZEF SZTABU KOMENDY GŁÓWNEJ
ZWIĄZKU STRZELECKIEGO "STRZELEC"
(-) St insp Paweł Baca
Prezentacja książki "Polski Barbizończyk. Losy i dzieło Ludomira Benedyktowicza"

Prezentacja książki "Polski Barbizończyk. Losy i dzieło Ludomira Benedyktowicza"
W Muzeum Ordynariatu Polowego odbyła się prezentacja książki "Polski Barbizończyk. Losy i dzieło Ludomira Benedyktowicza", autorstwa Tomasza Pruszaka. Jest to pierwsza naukowa praca omawiająca całościowo życie oraz twórczość plastyczną i literacką Ludomira Benedyktowicza, powstańca styczniowego, krytyka sztuki oraz poety.
Prezentację książki poprzedził film dokumentalny "Ludomir Benedyktynowicz. Artysta niezłomny", poświęcony osobie Ludomira Benedyktowicza, zrealizowany przez Jacka Frankowskiego. Film przedstawił biografię malarza, jego udział w powstaniu styczniowym, studia w Monachium, opis twórczości malarskiej i dzieła literackie, a także wspomnienia o nim w tradycji rodzinnej Benedyktowiczów. Spotkanie zakończył występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego Ogromne podziękowania dla uczniów klasy Mundurowej imienia Jasińskiego będącymi członkami Związku Strzeleckiego "Strzelec" reprezentowanymi przez płk Roberta Edelwajn ,plutonu reprezentacyjnego Związku Strzeleckiego "Strzelec" reprezentowanego przez ppor zss Michała Malinowskiego Za postawę ,jedność i zorganizowanie uczniów , godnie reprezentując dobre imię szkoły imienia J.Jasińskiego składam wyrazy uznania i podziwu ,składam również podziękowania Dyrekcji i Wychowawcy za krzepienie patriotyzmu i kunsztu przysposobienia Wojskowego w młodym pokoleniu Rzeczpospolitej Polski.
płk Robert Edelwajn
Czytaj więcej....
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Linki

Strzelecki Portal Informacyjny
Odbudujmy AK
Obwód 4100 WielkopolskaStrzelec Suchedniów JS 2101JS 1301 PuławyII Pluton Warszawa
JS 5011 SOR Siedlce


JS 1441 PionkiJS 3301 Grudziądz
Wygenerowano w sekund: 0.10 471,889 unikalnych wizyt